STOLNÍ TENIS - Mistrovství republiky stolních tenistů Ostrava Tisk E-mail
Neděle, 11 květen 2008

Vydařenému mistrovství republiky stolních tenistů na vozíku kraloval René Tauš

Ve dnech 8.-11. května se do Ostravy sjeli nejlepší stolní tenisté na vozíčku z celé republiky, neboť se zde konal 14. ročník Mistrovství České republiky.

Až na malé výjimky zde byli ti nejlepší z řad žen, para i kvadruplegiků a místem konání byla opět sportovní hala ve Sportovně oddechovém areálu TJ Mittal Ostrava na Varenské ulici. Slavnostnímu zahájení v pátek ráno, které slovem provázel Ladislav Lhotský, předcházelo vystoupení malých mažoretek. Pak už za přítomnosti zástupců města Ostravy, městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a sponzorů ředitel TJ Mittal Ostrava Bohumil Tureček mistrovství oficiálně zahájil. O medaile se bojovalo v šesti soutěžích.
Soutěž mužů jednotlivců paraplegiků ovládl bez jediné porážky René Tauš z SKST Liberec. Druhý Lubomír Trčka (SKV Otrokovice), třetí František Glazar (SKV Praha) a čtvrtý Jaroslav Hadrava (TJ Sokol Lhůta) měli shodně po dvou porážkách a o umístění rozhodovaly výsledky v jejich vzájemných zápasech.

V soutěži žen skončila na prvním místě, k radosti domácího oddílu SKV Ostrava, Martina Fedorová. I zde o konečném umístění rozhodovaly výsledky vzájemných soubojů, protože i druhá Spoměnka Habětínková a třetí Markéta Páralová měly shodně dvě vítězství a jednu porážku.

Soutěž mužů jednotlivců kvadruplegiků vyhrál bez porážky Martin Zvolánek z Lokomotivy Pardubice. Díky vítězství ve vzájemném zápase byl druhý Pavel Fiala (SKV Praha), na poraženého Jiřího Suchánka zbylo místo třetí. Soutěžím hraným vyřazovacím způsobem vévodí OPEN jednotlivců hraná všemi účastníky bez rozdílu handicapu. Ve finále se potkali Lubomír Trčka a René Tauš, který opět dokázal že je momentálně bezkonkurenční a zvítězil 3:1. O bronz se podělili Jaroslav Hadrava a Karel Zmrzlý (SK Moravia Brno).

Družstva OPEN vyhrává zpravidla nejvyrovnanější dvojice, a tou se letos stali Jaroslav Hadrava a Lubomír Trčka, kteří ve finále porazili Karla Zmrzlého a Vladimíra Kadlíka (SK Moravia Brno). Bronz patřil dvojicím Tauš-Suchánek (SKST Liberec) a Ribka-Gronych (SKV Ostrava). Poslední soutěží byla čtyřhra OPEN, která se ovšem hrála na 2 porážky, což znamenalo že dvojice šla po první prohře do kola poražených a mohla si ještě vybojovat medaili. Ve finále zvítězili liberečtí René Tauš a Jirka Suchánek nad ostravskou dvojicí Bohuslav Ribka-Radek Skyba 3:0. Ostraváci pak čekali na vítěze kola poražených, aby se s nimi utkali o druhé místo. Dvojici Zmrzlý-Kadlík už ovšem, na rozdíl od semifinále, podruhé neporazili a skončili třetí.

Letošní mistrovství bylo pro SKV Ostrava úspěšné jak organizačně, tak sportovně. Sázka na větší sportovní halu byla správným krokem i testem před příštím, jubilejním 15. ročníkem.

Autor: Radek Skyba