STOLNÍ TENIS - 15. ročník turnaje ve stolním tenisu vozíčkářů BRNO Tisk E-mail
Sobota, 12 listopad 2016
Dne 12. 11. 2016 pořádal Sportovní klub Moravia Brno, z.s. již 15. ročník turnaje ve stolním tenisu vozíčkářů „O pohár primátora statutárního města Brna“. Tento turnaj je závěrečným, devátým kolem Českého poháru ve stolním tenisu vozíčkářů 2016. Můžeme se pochlubit tím, že i letošní ročník měl ze všech turnajů poháru největší počet hráčů a to 50. Hráči jsou rozděleni do tří výkonnostních skupin. A skupinu tvoří 22 nejlepších hráčů z řad reprezentantů a špičkových hráčů.  V této elitní skupině má náš sportovní klub 4 zástupce. B skupina letos výjimečně 22 členná je pak tvořena středně výkonnými hráči a náš klub v ní má 3 zástupce. C skupina je pro začínající sportovce daného regionu a veterány. Zde není počet omezen. V letošním roce se do turnajů v této skupině zapojilo celkem 34 hráčů, ale pouze 15 hráčů se zúčastnilo 2 a více turnajů. Z našeho klubu jich letos 6bylo šest.

Partnerem letošního ročníku byla Nadace ČEZ, která přispěla velkou částkou na pokrytí výdajů s pořádáním této akce. Dalším dárcem byly Teplárny Brno. I letos firma Vonekl věnovala květiny vítězům. Podařilo se nám tradičně zajistit pro všechny účastníky pozdrav z jižní Moravy v podobě lahve kvalitního vína z produkce celkem 7 vinařů.

Ve skupině A zvítězil nestárnoucí Michal Stefanu přes to, že svoji reprezentační karieru ukončil již před 8 lety v Pekingu. Na druhém místě skončil domácí mladý hráč Jiří Žák a na třetím rovněž domácí závodník Boris Trávníček, který oslavil nedávno teprve 18 narozeniny. Jeho hvězda bude jistě dále stoupat.

V B skupině se domácím příliš nedařilo. Nejlepší z nich Ladislav Vintrlík skončil na 7 místě. Zvítězil Pavel Fiala z Prahy, před Vojtou Procházkou z Bošovic a třetí byl další pražák Milan Krejčí.

V C skupině prvenství vybojoval Filip Nacházel z Pehřimova, druhý skončil Stanislav Navrátil z Loštic a třetí Beáta Mentznerová z Ostravy.

Celkovým vítězem letošního ročníku je Jaroslav Hadrava z Lhůty u Plzně, druhý Jirka Žák, třetí Karel Zmrzlý a čtvrtý Boris Trávníček; všichni tři reprezentují domácí SK Moravia Brno.

Příští 16. ročník se bude konat 4. 11. 2017. Zveme nové členy ParaCENTRA Fenix, aby tohoto času využili k tréninku v prostorách centra, kde mají neustále k dispozici 3 stoly. A za rok mohou být i oni účastníci dalšího ročníku, který se bude konat opět na Fakultě sportovních studií MU Brno.

Vojtěch Vašíček

Startovní listina Brno, Výsledková listina Brno, Celkové výsledky 2016

Aktualizováno ( Pondělí, 28 listopad 2016 )
 
< Předch.   Další >
 logo_znovin.gif

logo_ZD-Nemcicky.gif

logo_vonekl.gif

logo_Garko.gif
logo_VZP.png Petr Šeďa - Prodej výpočetní a kancelářské techniky

   teplarny_brno.jpg

sako.gif 
 bvk_logo.gif

logo_Mutenice.gif

 

     

 
  gula_13_poz.gif Plakat BRNO_12.gif gula_12_poz.gif ST_BRNO_12.gif

   

Plakat BRNO_11.gif gula_11_poz.gif ST_BRNO_11.gif Plakat BRNO_10.gif gula_10_poz.gif ST_BRNO_10.gif

Plakat BRNO_09.gif

gula_09_poz.gif

ST_BRNO_09.gif

Plakat BRNO_08.jpg 

gula_08_2poz.gif

st_brno2_08.gif 

Joomla School Template by Joomlashack
School Joomla Templates and Joomla Tutorials