Dne 28. 5 . jsme uspořádali otevřený přebor SK Moravia Brno stolního tenisu vozíčkářů.
Z původně přihlášených čtrnácti členů se čtyři omluvili z rodinných, nebo zdravotních důvodů. V 9:00hod jsme rozlosovali devět účastníků do dvou skupin.
První dva hráči ze základní skupiny postupovali do finálové skupiny o pořadí na 1. – 4. místě. Spodní část z obou skupin se pak utkala o konečné pořadí na 5. – 9. místě.
Po tuhém boji zvítězil ve finálovém zápase Jiří Žák nad Vladimírem Kadlíkem 3:2. V utkání o třetí místo zvítězil Ivo Melkus nad Ivanem Kebískem z TJ Invakub Loštice, rovněž po tuhém boji 3:2. Závodníci na prvních třech místech obdrželi poháry.
Můžete si zobrazit tabulky s výsledky jak základních skupin, tak finálových skupin a celkové pořadí všech devíti účastníků.

Letošní turnaj se musel obejít bez dvou našich špičkových hráčů, když nejlepší Boris Trávníček byl na soustředění v Srbsku a Karel Zmrzlý měl zdravotní potíže a i když byl sice v pátek propuštěn z nemocnice, netroufal si tento turnaj odehrát. I další členové se omluvily ze zdravotních nebo rodinných záležitostí. Termín navíc kolidoval z akcí pořádnou našim členem Dušanem Petřvalským v Žeravicích „Slovácký okruh“, tím se jak Dušan tak i tři další naši členové zúčastnili této akce. Pro příští rok musíme termíny obou akcí zkoordinovat, aby se nekonali současně. Za dva týdny se bude konat první kolo Českého poháru stolního tenisu vozíčkářů v Chebu kam většina z našich hráčů zamíří.

Všem děkuji za účast a předvedené výkony. Pokud bude zájem, mohli bychom se setkat i na Mikulášském turnaji na zakončení letošní stolně-tenisové sezony.